Eurus

89 527 93 97, 535 10 06
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
eurusol1

Zabytki Ziemi Kłodzkiej

Adrspach - Skalne Miasto

wycieczka objazdowa

Terminy:
do uzgodnienia
Cena: od 850 zł
Cena zawiera:
* przejazd 
* zakwaterowanie w hotelach
* opiekę pilota,
* przewodnik ( 2 dni ),
* realizację programu,
* ubezpieczenie  NNW .

Zakwaterowanie:
* 5 noclegów, Hotele **/*** ; pokoje 2-3- os. z łazienkami
Wyzywienie:
* 5 śniadań, 5 obiadokolacji
Transport:
* Przejazd turystycznym autokarem / wc, barek, dvd /
Opis wyjazdu:

Program wycieczki:

DZIEŃ: 1
Wyjazd ze Świątek godz. 07:00. Przejazd  w ok. Kudowy Zdroju. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ: 2
Śniadanie. Wycieczka w Góry Stołowe - rezerwat „Błędne Skały”, niesamowite formamy skalne, malownicza Droga Stu Zakrętów do Karłowa – a stamtąd wejście na Szczeliniec Wielki - 919 m.n.pm. - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Następnie przyjazd do Wambierzyc, miejsce pielgrzymkowe od XIII w., Dolnośląska Jerozolima, zwiedzanie Bazyliki Nawiedzenia NMP (Figurka NMP z Dzieciątkiem z drewna lipowego z XII/XIII wieku), zespołu kalwaryjnego i bram miejskich, Szopki Ruchomej - jednej z najstarszych w Polsce), powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ: 3
Śniadanie. Przejazd do Złotego Stoku, zwiedzanie najstarszej w Polsce "Kopalni Złota", możliwość obejrzenia pamiątek związanych z 10-wiekową historią wydobycia złota (eksponaty umieszczone pod ziemią w  chodnikach starej kopalni w dwóch sztolniach: Gertruda i Czarna Sztolnia ). Przejazd do Kłodzka, którego historia sięga przeszło 1000 lat, zwiedzanie: Rynku, Trasy Podziemnej Tysiąclecia prowadzącej do Twierdzy Kłodzkiej (w czasie II Wojny Światowej obóz jeniecki), mostu gotyckiego. Przejazd do Dusznik Zdroju (Papiernia z XVII wieku, Dworek Chopina, Park Zdrojowy), powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ: 4
Śniadanie. Przejazd do Adrspach ( Skalnego Miasta ) - rezerwat skalny z licznymi atrakcjami przyrodniczymi w postaci fantazyjnie ukształtowanych form skalnych: skałki, ambony, baszty i grzyby skalne skupione w pobliżu siebie i oddzielone wąskimi rozpadlinami. Przejażdżka łodzią po Skalnym Jeziorku.  Przejazd do Kudowy Zdroju (Park Zdrojowy, Teatr pod Blachą , Kaplica Czaszek w Czermnej), powrót do ośrodka, obiadokolacja. Nocleg.
        
DZIEŃ: 5
Śniadanie. Przejazd do Kletna, zwiedzanie najpiękniejszej pod względem szaty naciekowej Jaskini Niedźwiedziej, unikalną szatę naciekową, kości zwierząt jaskiniowych a także niezwykły pokaz światła i dźwięku. Przejazd do Polanicy Zdrój, zwiedzanie Parku Zdrojowego i Pijalni Wód Mineralnych, przejazd
do Huty Szkła Artystycznego, zwiedzanie huty, możliwość zakupu pamiątek i wyrobów huty, powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

Dzień: 6
Śniadanie. Wyjazd do Świątek, po drodze zwiedzanie:  Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie, powrót w godzinach wieczornych.


Zapytaj o produkt
Uwaga:
* Cena nie obejmuje biletów wstępu -  ok. 140 zł
* Biuro zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania.
Drukuj
Pilot - przewodnik
zamów usługę
Pilot - Przewodnik
Projekt i wykonanie RadWLAN - Strony internetowe
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci komfortu przeglądania oraz podniesienia jakości oferowanych treści. Jeśli kontynuujesz przeglądanie naszej strony, wyrażasz zgodę na użycie tych plików. Po zapoznaniu się z informacją kliknij znaczek "X" w celu zamknięcia okna. Polityka Plików Cookies